PROJEKTY, czyli obszary naszej działalności.

Fundacja_Rowerem_ku_marzeniom-150x150

Rowerem ku marzeniom dzieci

Pamiętacie z dzieciństwa magiczny czas beztroskiej jazdy na rowerze? Pragniemy, by nasi podopieczni także tego doświadczyli, dlatego nieustannie wyposażymy ich w porządne i bezpieczne rowery, odpowiednie stroje, kaski oraz odblaski. Nie zapominamy o przeprowadzeniu szkoleń z bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz warsztatów z serwisowania i dbania o rowery. Wyprawa rowerowa to kwintesencja podróży. Każdy przebyty kilometr pozostawia po sobie niezatarty ślad, pozwala zdobywać nowe doświadczenia, poznawać nowych ludzi i nowe miejsca; rozwija i usamodzielnia dając namiastkę wolności. Razem z naszymi PRZYJACIÓŁMI, MULTISPORTem i Jeżdżę na rowerze realizujemy marzenie dzieci o własnych rowerach!

2-1

Oswoić dorosłość

Celem projektu, realizowanego w Strzałkowie, we współpracy z Fundacją Saint-Gobain w Paryżu, ze Starostwem Powiatu Słupeckiego, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i Zakładem Aktywizacji Zawodowej jest wsparcie pełnoletnich wychowanków domów dziecka opuszczających placówkę oraz niepełnosprawnych pracowników Zakładu Aktywizacji Zawodowej w rozpoczęciu dorosłego, samodzielnego życia. Na projekt składają się trzy obszary działań: mieszkania do usamodzielnienia, Inkubatory przedsiębiorczości i mentoring. W ramach projektu przekazaliśmy 11 wyremontowanych i wyposażonych mieszkań na usamodzielnienie, co pozwoli młodym ludziom bezpiecznie nauczyć się samodzielnego życia bez konieczności powrotu do trudnej przeszłości. Będą to mieszkania rotacyjne, treningowe, objęte opieką instruktora samodzielności. Drugi obszar działań realizuje placówka Zakładu Aktywizacji Zawodowej. Dzięki Inkubatorom przedsiębiorczości mieszkańcy, szczególnie niepełnosprawni, mają miejsca pracy i rehabilitacji. Mentoring – cykl szkoleń i warsztatów przygotowujących wychowanków do samodzielności.

1-1

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Regularne uprawianie sportu przez dzieci w poznańskim klubie sportowym CITYZEN! Basen, spinning, karate, gimnastyka na piłkach, to tylko niektóre dziedziny sportu, w których nasi podopieczni zdobywają koleje osiągnięcia i pokonują swoje ograniczenia. A co przy tym najważniejsze: budują wiarę we własne możliwości i uczą się, że mogą wziąć swoje życie w swoje ręce! Przyjemne z pożytecznym!

l-4x4

Dzieciaki na paki

4×4 Expedition – poruszamy się po terenie samochodami terenowymi.


Uczymy się korzystać z GPSa i map nawigacyjnych. Łączymy zabawę z przygodą oraz rozwijamy umiejętność pracy zespołowej. Wyprawy terenówką to pełna wrażeń nauka przez rozrywkę.

l-endorfiny

Endorfiny

Aktywność sportowa. Tworzymy klub piłki nożnej dla chłopaków oraz warsztaty zumby dla dziewczyn – oczywiście może być odwrotnie. Celem tej działalności jest szeroko pojęte wychowane fizyczne, odkrywanie własnych możliwości, rozwijanie umiejętności i uwalnianie endorfin. W końcu sport to zdrowie!

l-w-malym-palcu

W małym palcu

Organizujemy szeroko pojętą pomoc w nauce. Zaczęliśmy od języka angielskiego, ale to był tylko początek. Zależy nam, by szkoła przestała kojarzyć się dzieciom z porażką, stresem i niemocą, by znalazły przyjemność w docieraniu do wcześniej wyznaczonego celu, poszerzały swoje horyzonty i możliwości.

l-bakcyl

Bakcyl

„Każda istota ludzka to artysta, niezależna jednostka, która ma szansę zmieniać i modelować swoją kondycję, myślenie i struktury, które formują nasze życie i nadają mu znaczenie.” – Joseph Beuys.
Zgodnie z tą myślą próbujemy pomóc dzieciom rozwinąć pasje. Szukamy zasobów, by polepszyć ich samoocenę i wspieramy je w rozwoju. Organizujemy warsztaty i spotkania z artystami. Prowadzimy też zajęcia metodą psychodramy.

l-w-miare-jedzenia

W miarę jedzenia

Warsztaty gotowania i zdrowego żywienia. Podczas nich próbujemy przyjrzeć się temu, co jemy, kiedy, dlaczego i w jakiej ilości. Naszym celem jest uświadomienie dzieci, jak to, co jemy i pijemy wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie.

l-po-prostu-badz

Po prostu bądź – odpowiedzialne rodzicielstwo

Warsztaty nie tylko o ciąży i wychowaniu dziecka, ale przede wszystkim o cierpliwości i budowaniu więzi. Dzieci posiadające traumatyczne doświadczenia z domów rodzinnych potrzebują szczególnego wsparcia w tym zakresie. Pragniemy ich przekonać, że mimo przykrych wspomnień są w stanie stworzyć domy pełne miłości, ciepła, szacunku i wzajemnego zrozumienia.

l-ksiazki

Po rozum do książki

Tworzymy bibliotekę i spotkania z książką. Zachęcamy do lektury, rozmawiamy i analizujemy. Doskonale wiemy, że książki poszerzają horyzonty, rozbudowują zasób słownictwa, uczą i potrafią być niezapomnianą rozrywką – tą świadomością chcemy zarazić naszych podopiecznych.

l-lustereczko

Lustereczko, lustereczko

Spotkania z wizażystkami, kosmetyczkami i fryzjerami. Naszym celem jest sprawić, by dziewczyny poczuły się pewniej we własnym ciele. Najważniejsze jest piękno wewnętrzne, ale zdajemy sobie też sprawę z tego, w jakich czasach żyjemy i jak często jesteśmy oceniani przez innych. Chcemy, aby dziewczyny wiedziały jak o siebie dbać i wydobyć z siebie naturalne piękno.

l-ach-jak-przyjemnie

Ach, jak przyjemnie

Dni przyjemności to cykliczne wydarzenia realizowane z myślą o naszych podopiecznych. Zabieramy je na koncerty, do kina, teatru, na ścianki wspinaczkowe i przepyszne jedzenie. Pragniemy sprawić, by dzieci nie zapomniały, jak to jest czerpać radość z drobnych przyjemności.

l-za-jeden-usmiech

Za jeden uśmiech

Organizujemy lub dofinansowujemy wyjazdy wakacyjne, podczas których nasi wychowankowie poznają nowe miejsca i przeżywają niezapomniane przygody. Naszym marzeniem docelowym są obozy socjoterapeutyczne, które poza wypoczynkiem zapewnią dzieciom specjalistyczne warsztaty i pomoc.

l-gadu-gadu

Gadu-gadu

Organizujemy spotkania terapeutyczne zdając sobie sprawę z tego, że tylko odpowiednia i regularna terapia pomoże dzieciom radzić sobie z emocjami, wyrażać potrzeby i śmiało rozmawiać o pojawiających się trudnościach.

l-czysta-radosc

Czysta radość

Zajęcia dotyczące higieny i profilaktyki chorób przenoszonych drogą płciową prowadzone przez ginekologa razem z seksuologiem. To nie są łatwe tematy, dlatego dbamy o to, by były omawiane przez osoby kompetentne. Uczymy dzieci świadomości i odpowiedzialności dla ich własnego bezpieczeństwa i zdrowia.